Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe
Złączka 1-torowa do przewodów 2,5 mm2 ZJU-2,5/BL (ZUG)

złączka 1-torowa do przewodów 2,5 mm2
2.46 zł brutto
szt
Dostępne:
8
szt
Producent: ERGOM
Kod producenta: R34RR-07010000221
Do pobrania:
Opis produktu

Złączki ZJU z zaciskami śrubowymi służą do łą- czenia w sposób pewny pod względem mechanicznym i elektrycznym żył przewodów miedzianych i aluminiowych w urządzeniach użytkowych. Stosowane są głównie w rozdzielnicach niskiego napięcia oraz w szafach sterowniczych. Istotną cechą złącza śrubowego jest nie wymagające konserwacji przyłącze przewodu, dokręcanie śrub zacisku w trakcie użytkowania jest zbędne. Przewody miedziane mogą być przyłączane bez wstępnego przygotowania. Linka może być zabezpieczona przed rozplataniem końcówkami tulejkowymi. Szczególną własnością złącza śrubowego jest możliwość podłączenia wielu przewodów. Oferowane złączki mają możliwość podłączania przewodów o przekrojach żył (drut/ linka): 2,5÷50/2,5÷35mm². Szeroka gama osprzętu dodatkowego, tj. oznaczniki, zwieracze, płytki skrajne, separatory, trzymacze umożliwia kompleksowe wyposażenie układu.

Metalowe elementy złączy śrubowych wykonane są z wysokiej jakości stopów miedzi. Zastosowany materiał ogranicza powstawanie ogniw galwanicznych oraz ognisk korozji. Doskonała przewodność elektryczna zapewnia dobrą jakość połączenia co ogranicza powstawanie naprężeń mechanicznych wynikających z nagrzewania się elementów przewodzących. Wysoka jakość materiału w połączeniu z właściwie zaprojektowaną strukturą złącza gwarantuje odpowiednią jakość połączenia mechanicznego z przyłączanym przewodem. Powierzchnia metalowych części chroniona jest bezołowiową galwaniczną powłoką niklową. Izolacja obudowy złączy ZJU wykonana jest z poliamidu PA66. To elastyczne i wytrzymałe na udary tworzywo nie zawiera halogenów, jest niepalne i odporne na promienie UV. Dalszymi cechami są:

Długotrwała temperatura pracy: -40÷100 °C.
Krótkotrwała temperatura pracy: 200 °C.
Temperatura topienia: 250 °C.
Klasa palności wg UL94: V0.
Przekroje przewodów drut/linka [mm²]: 0,2÷2,5 / 0,2÷2,5

Dane techniczne
Kolor: Niebieski
Przekrój znamionowy [mm2]: 2,50
Napięcie znamionowe [V]: 800
Prąd znamionowy [A]: 32
Opinie klientów
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij