Strefa wiedzy

08.11.2019

Gniazdo multimedialne HDMI i USB

Gniazda multimedialne to rozwiązania na miarę współczesnych potrzeb użytkowników wielu sprzętów wymagających zasilania elektrycznego. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość podłączenia kilku urządzeń bez konieczności prowadzenia nieestetycznych kabli i przewodów, które najczęściej staramy się ukryć za meblami. Tego rodzaju gniazda zdecydowanie poprawiają komfort użytkowania sprzętów multimedialnych zasilanych prądem bez utraty jakości obrazu czy dźwięku. Umożliwiają one wygodne podłączenie różnego rodzaju urządzeń typu wi-fi, projektorów, monitorów czy odbiorników audio za pomocą jednego gniazda, a wszelkie przewody są dla nas niewidoczne, ponieważ kryte zostały w ścianie. Estetykę tego rozwiązania z pewnością docenią osoby korzystające na co dzień z dużej liczby urządzeń, które często oddalone są od siebie, co równoznaczne jest z koniecznością maskowania podłączonych kabli.

 

Gniazdo multimedialne HDMI

 

Gniazdo multimedialne HDMI podtynkowe służące do transmisji sygnałów cyfrowych będzie zatem doskonałym wyborem do salonu czy pokoju dziennego, jak również do sal konferencyjnych korzystających ze sprzętów audio i video. Kable są bowiem zupełnie niewidoczne, ponieważ zostają całkowicie ukryte w ścianie, a ich zakończeniem jest estetycznie wyglądające gniazdo HDMI pojedyncze lub podwójne.

 

Gniazda multimedialne USB

 

Współcześnie coraz więcej urządzeń korzysta z zasilania za pomocą USB - telefony komórkowe, tablety, ładowarki to tylko niektóre z nich. Posiadanie gniazda USB zamontowanego w ścianie jest zatem niezwykłym udogodnieniem dla osób, które na co dzień są użytkownikami wielu tego rodzaju urządzeń - tym bardziej, jeśli zdarza nam się zwyczajnie zapomnieć ładowarki lub nie mamy jej pod ręką w momencie, gdy pilnie potrzebujemy naładować baterię.

Montaż gniazd multimedialnych warto uwzględnić już na etapie projektowania czy remontowania pomieszczenia, biorąc pod uwagę nasze potrzeby związane z użytkowaniem różnego rodzaju urządzeń w naszym wnętrzu.
Komfort, estetyka, funkcjonalność to główne zalety nowoczesnych gniazd multimedialnych HDMI i USB, które sprawiają, że nasze codzienne życie staje się prostsze, lepiej zorganizowane i zgodne z naszymi oczekiwaniami względem inteligentnych rozwiązań do domu.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij