Gniazdka i kontakty

Widok:
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 773625
  12.90 zł brutto
  Dostępne:
  0
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 773624
  9.73 zł brutto
  Dostępne:
  6308
  sztuka
  sztuka
 • Klasa Standard+
  porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 773635
  70.00 zł brutto
  Dostępne:
  478
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 773725
  12.90 zł brutto
  Dostępne:
  10
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 773736
  72.19 zł brutto
  Dostępne:
  8
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 773733
  55.95 zł brutto
  Dostępne:
  7
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 067110
  19.22 zł brutto
  Dostępne:
  2941
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 067113
  24.37 zł brutto
  Dostępne:
  2880
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 067114
  40.49 zł brutto
  Dostępne:
  30
  sztuka
  sztuka
 • porównaj
  Producent: LEGRAND
  Kod producenta: 067133
  182.69 zł brutto
  Towar: Na zamówienie
  sztuka

Gniazdko elektryczne to nie tylko łatwy dostęp do prądu


Obecnie żadne gospodarstwo domowe nie przetrwałoby bez dostępu do prądu. Jednak w odróżnieniu od zeszłych dekad, dziś gniazdko elektryczne zyskało dodatkowe zadanie. Poza funkcją użytkową, aktualnie ogromne znaczenie ma również jego wygląd. W naszym sklepie internetowym posiadamy duży wybór wysokiej jakości produktów tego asortymentu. Na stanie posiadamy między innymi: klasyczne kontakty, kontakty z klapką, gniazda antenowe, gniazda internetowe, gniazda głośnikowe, gniazda telefoniczne, gniazda USB, gniazda HDMI, gniazdka natynkowe oraz inne, np. gniazdka ekwipotencjalne. W obrębie serii każde gniazdko elektryczne występują w różnych kolorach i wersjach. Dużą popularnością cieszy się system modułowy. Jego fenomen polega na tym, że w dowolny sposób można modyfikować każdy zestaw gniazdek elektrycznych. Robi się to przy pomocy ramki pojedynczej lub wielokrotnej i modułów. W zależności od potrzeby zamontowania, gniazdko elektryczne może być podtynkowe lub natynkowe. Przeważnie w domach i mieszkaniach instaluje się wersje podtynkową. Wymaga to wywiercenia odpowiedniej wielkości otworów w ścianie. Kiedy nie ma takiej możliwości np. w domkach z drewna, jedynym rozwiązaniem jest instalacja kontaktów natynkowych.

Wybierając gniazdka elektryczne, powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem potwierdzonym atestami i certyfikatami, jakością wykonania oraz oczywiście estetyką. W poniższej kategorii naszym Klientom oferujemy gniazdka elektryczne różnego typu: gniazda instalacyjne natynkowe i podtynkowe, gniazda antenowe, telefoniczne, głośnikowe, USB oraz gniazdka z klapką (bryzgoszczelne) o podwyższonej klasie IP, do stosowania w warunkach dużej wilgotności. Potrzebne ci gniazdo z uziemieniem, gniazdo pojedyncze, podwójne? W sklepie STiP znajdziesz produkty spełniające wszystkie twoje oczekiwania. Proponujemy wyłącznie asortyment sprawdzonych marek: gniazdka Simon (Kontakt Simon), Ospel, Kos i nie tylko..

Gniazdka elektryczne w budynkach mieszkalnych

W budynkach mieszkalnych stosuje się zwykle gniazdka elektryczne ogólnego przeznaczenia, a także gniazda dedykowane do konkretnych odbiorników. Wśród gniazd przeznaczenia ogólnego wyróżniamy przede wszystkim gniazda elektryczne wtyczkowe dwubiegunowe, które wchodzą w skład obwodów jednofazowych. Gniazdo dwubiegunowe może mieć uziemienie. Wszystkie gniazda wtyczkowe stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych muszą być wyposażone w styki ochronne połączone z przewodami ochronnymi oznaczanym symbolem PE. Stosuje się tu bolec bądź styki boczne w gniazdach typu schuko (wyjątkiem są gniazda dla odbiorników z drugą klasą ochronności albo zasilane napięciem SELV 24 bądź 12 V).

Gniazdko elektryczne w mieszkaniu a estetyka

Czasy, gdy wybór gniazdek i łączników był ograniczony – dawno minęły. Obecnie do wyboru mamy gniazda elektryczne w wielu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych, matowe, na wysoki połysk, a także z wykończeniem dekoracyjnym, kolorowymi ramkami itp. Bez trudu możemy wybrać gniazdka, które będą pasować do konkretnych pomieszczeń kolorem oraz stylem. Jeśli planujemy zmiany wystroju i nie mamy w planach rychłej wymiany osprzętu elektrycznego, zawsze warto postawić na klasykę i minimalizm. Uniwersalne proste gniazda oraz łączniki w kolorze białym pasują do wszystkiego i zawsze są na czasie. Warto w tym przypadku pamiętać jedynie o wyborze wyposażenia wysokiej jakości, z dobrych tworzyw, które nie będą żółkły ani zużywały się z czasem. Dobrą wytrzymałością odznaczają się proponowane w naszym sklepie gniazdka Simon, Schneider, Ospel czy Legrand. Jeśli poszukujemy ciekawszych rozwiązań i lubimy częste zmiany, Można pomyśleć o gniazdach z ozdobnymi wymiennymi pierścieniami lub ramkami.

Gniazdka Simon (Kontakt-Simon)

Szczególnie szeroki wachlarz produktów, jeśli chodzi o zróżnicowany wygląd, oferuje marka kontakt Simon. Gniazdka Simon to dobry wybór, jeśli lubisz zabawę kolorami i deseniami oraz niestandardowe materiały. Do wyboru masz eleganckie ramki z naturalnych materiałów, w tym z drewna, szkła, stopów metali czy kamienia – w wyjątkowo szerokiej gamie kolorystycznej. Gniazdka Simon to propozycja dla wszystkich, którzy wyrażają poprzez aranżację mieszkania wyrażają siebie. Ze względów estetycznych cały osprzęt w mieszkaniu powinien być ujednolicony. Nie ma z tym problemu, gdyż producenci oferują całe serie obejmujące łącznik, gniazda różnego typu, ściemniacze itp. Do dyspozycji mamy także rozwiązania modułowe pozwalające na montowanie kilku gniazd czy włączników w jednej ramce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gniazd elektrycznych dostępną poniżej. Wśród wielu ciekawych, a przede wszystkim funkcjonalnych propozycji, znajdą Państwo między innymi: specjalne gniazda hermetyczne, gniazda modułowe, gniazda głośnikowe, multimedialne i wiele, wiele innych rozwiązań. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij